Hírek
Új adókedvezmények hosszútávú befektetőknek
2009.11.06
A hosszabb távú megtakarításra új adókedvezményekkel serkentené a kedvet a kormány.
Jogszabály tervezetek - adókedvezményekről
Panerai Replica Watches
A parlament a múlt héten általános vita keretében foglalkozott azzal a módosító javaslattal, amely - a többi között - a hosszú távú megtakarítások ösztönzésére vezetne be új szabályokat. Ha a törvényalkotási folyamatban nem változik az elképzelés, és az Országgyűlés is elfogadja az előterjesztést, a tervek szerint januártól jelentős adókedvezményeket kapnak azok a magánszemélyek, akik vállalják, hogy hosszabb időre lekötik megtakarított pénzüket.
Milyen kedvezményben részesülhetünk?
Hároméves befektetés esetén a hozam után (bankbetétek esetében a kamat után) fizetendő, alapesetben 20 százalékos adó helyett csak 10 százalék lenne az elvonás, míg egy ötéves lekötésnél egyáltalán nem kellene adót fizetni. (Ezzel párhuzamosan 2011-től több lépcsőben megszűnne a nyugdíj-előtakarékossági számla kedvezménye, az itt tartott befektetést át lehetne forgatni az új lehetőségekbe.)
A gyakorlatban hogy működik a kedvezmény?
Az új kedvezmény a gyakorlatban úgy nézne ki, hogy a hitelintézettel vagy a befektetési szolgáltatóval tartós befektetési szerződést kötő ügyfél speciális számlára helyezi el a lekötni kívánt összeget, minimum 25 ezer forintot. (Az induló összeg később már csak az időközben elért hozamokkal növelhető, befektetési szerződésből viszont bármennyit lehet kötni.)
Értékpapírt csak forinttért?
A speciális számláról lehet aztán például részvénybe,Panerai Replica Watches állampapírba, befektetési jegybe vagy bankbetétbe fektetni a megtakarítást - azzal a megkötéssel, hogy csak forintban denominált értékpapírokat vásárolhat az ügyfél, vagyis külföldi részvényt vagy befektetési alap jegyeit nem.
Öt évig lekötött bankbetét?
A három-öt éves periódus persze nem azt jelenti, hogy ennyi ideig kell egy betétben vagy részvényben tartani a pénzt. (Ilyen hosszú időre szóló bankbetét például nincs is a piacon, jelenleg a három-hat havi lekötések a legkeresettebbek.) A futamidő alatt a befektetések összetétele szabadon variálható, s még csak nem is kell folyamatosan lekötni minden megtakarítást, a lényeg az, hogy a pénz végig a speciális számlán maradjon.
Felvehető-e a lekötött pénz?
Ha valakinek mégis előbb lenne szüksége az így lekötött összegre, természetesen bármikor kiveheti pénzét a számláról, de a három évnél előbb feltört megtakarítások esetében a megszakításig összegyűlt hozam után a jelenlegi kamatadónál is nagyobb, 25 százalékos közterhet kell fizetni - ha az összegnek csak egy részét veszi fel az ügyfél, akkor természetesen csak az arányos rész után.
Hasonló a helyzet, ha valaki például a hároméves periódus végén kiveszi pénze egy részét, a többit pedig még két évre a számlán hagyja: ilyenkor a felvett összeg hozama után kell a tízszázalékos adót megfizetni, míg a fennmaradó, csak az ötéves ciklus végén felvett pénz után már egyáltalán nem kell adózni. A szakemberek véleménye igen eltérő a tekintetben, hogy a törvénytervezet mekkora hatással louis vuitton replica lehet a piacra, abban azonban egyetértés van, hogy ösztönözni kell a háztartásokat a hosszabb távú megtakarítások növelésére. (Az MNB szakértői és a Népszabadság 2009. október 26. cikke alapján)
Fórum
Kérdéseit felteheti az email címen, hamarosan megválaszoljuk!
Milyen feladatai lehetnek egy könyvelőnek cégalapítással kapcsolatban?
2009-09-07
Egy könyvelő számos területen nyújthat segítséget egy cégnek az első lépések megtételekor, attól függően, hogy mikor fordul hozzá, a cégalapítás előtt, vagy utána. Egy jó ügyvéd nagyon sok kérdésben támasz ilyenkor, mégis érdemes már a társasági szerződés aláírása előtt konzultálni a könyvelővel is.
Egy könyvelő feladata lehet:
1. Ha még nincs társasági szerződés
1.1. Ügyvéd ajánlása
1.2. Segítségnyújtás cégforma kiválasztásában, tevékenységekhez kapcsolódó követelmények megismerésében, adózási és könyvvezetési kérdésekben.
1.2.1. Cégforma kiválasztás: mik az előnyei/hátrányai a Bt-nek, a Kft-nek, melyiket mikor érdemes választani
1.2.2. Adózás: Áfa kötelezettség teljesítésének módjáról már cégalapításkor nyilatkozni kell. Már a társasági szerződés megkötésekor tisztában kell lennie a vállalkozónak azzal, hogy az Áfa kötelezettségét az áltanáos szabályok szerint kell majd teljesítenie, vagy alanyi mentességet választ, vagy adómentes tevékenységet folytat, vagy különleges adómegállapítási módot választ, illetve hogy canada goose outlet közösségi adószámra szüksége lesz-e.
„Az okmányirodához, illetőleg a cégbírósághoz benyújtott bejelentkezési nyomtatványon az adózónak nyilatkoznia kell arról is, hogy az általános forgalmi adó vonatkozásában alanyi mentességet választ, a tevékenység közérdekű és/vagy egyéb sajátos jellegére tekintettel kizárólag adómentes tevékenységet folytat, illetve egyéb speciális jellegére tekintettel adómentes tevékenység esetén az adókötelessé tételt választja, vagy valamely különleges adómegállapítási módot választ, figyelemmel az általa folytatandó tevékenységre és az általános forgalmi adóról szóló törvény szabályaira, továbbá az adómentes termékimportot nem közvetett vámjogi képviselő igénybevételével teljesíti vagy közvetett vámjogi képviselőként jár el. Az egyéni vállalkozó arról is köteles nyilatkozni, hogy választja-e az átalányadózást.”
1.3. Segítségnyújtás a tőkeelemek összeállításában:
1.3.1. Készpénz vagy apport
1.3.2. Jegyzett tőke és egyéb források (alárendelt kölcsöntőke)
1.3.3. A tőke melyik mérlegtételeken jelenjen meg.
2. Amennyiben a cégbejegyzés előtt már végzett tevékenységet a Társaság, akkor az előtársasági időszak könyvelése
3. Bejelentkezés az Adóhatósághoz a cégbejegyzéstől számított 15 napon belül.
4. Bejelentkezés az illetékes Önkormányzathoz helyi adók hatálya alá, a cégbejegyzéstől számított 15 napon belül.
5. Bejelentkezés az OEP-hez, ha van alkalmazott
6. Bejelentkezés a Munkaügyi felügyelethez (0-san is).
7. Foglalkoztatottak (és biztosított vállalkozó) bejelentése az adóhatósághoz a biztosítási jogviszony kialakulásával egyidőben.
8. Szabályzatok elkészítése a cégbejegyzéstől számított 90 napon belül
8.1. Számviteli politika
8.1.1. Pénzkezelési szabályzat
8.1.2. Értékelési szabályzat
8.1.3. Leltárkészítési szabályzat
8.2. Számlarend
8.3. Szigorú számadású bizonylatok nyilvántartása
9. KSH adatszolgáltatás – kezdő vállalkozók részére – honlapról letölthető
10. Segítségnyújtás számlavezető pénzintézet választásában, pénzforgalmi számlaszám nyitásához
11. Bélyegző kötelező tartalmi elemeinek bemutatása, esetleg bélyegzőkészítő ajánlása
12. Amennyiben alkalmazott van a cégben, akkor üzemorvos választásban segítségnyújtás.
13. franck muller replica watches
Kezdő és kis- vállalkozásoknak
Könyvelés br>
Adótanácsadás
Cégalapítás
Áraink és ajánlatkérés
Elérhetőség
Bp. I.ker. Pauler u. 17.
A Déli pályaudvartól öt percre
Megközelíthető:
18-as villamossal, Metróval,
5-ös, 178-as, 105-ös, 16-os busszal
Számely Gábor
ügyvezető partner
Tel: +36
1 225 15 17
Szenes Katalin
partner
Tel: +36
1 225 15 17
Szabó Éva
vezető munkatárs
Tel: +36
1 225 15 17
Szabó Krisztina
számítástechnikai vezető
vezető munkatárs
Tel: +36
1 225 15 17